Tipy na výlet

K dokonalému ubytování se vždy hodí dobré tipy na výlety v blízkém i vzdálenějším okolí.
Připravili jsme pro naše hosty a návštěvníky seznam míst, kde se prostě musíte podívat. Věříme, že si každý najde to, co ho nejvíce zajímá.
Projděte se břidlicovým dolem

Flascharův důl

Historické důlní dílo Flascharův důl pochází z přelomu 19. a 20. století, kdy v oblasti Nízkého Jeseníku kulminoval rozmach břidlicového průmyslu. Na konci 19. století je ve statistikách slezského průmyslu uvedeno 52 činných závodů zabývajících se těžbou a zpracováním břidlice. V lokalitě Nový Svět nedaleko od Oder, ve které se nachází také Flascharův důl je evidováno 7 zaniklých důlních děl po těžbě břidlice.

Flascharův důl je veřejnosti přístupný v období od 1. května do 30. října od středy do neděle v době od 9:00 do 17:00.

Od 1. listopadu do 30. dubna je důl uzavřen z důvodu ochrany přírody.

Image
Image


Zřícenina hradu v okrese Nový Jičín

Hrad Starý Jičín

Hrad Starý Jičín Vám mimo dokonalý klid a pohodu nabízí nejen bohatou historii, ale každým rokem i několik zajímavých kulturních akcí. Z hradní věže uvidíte do širokého okolí, dozvíte se mnohoo o historii hradu a určitě nepohrdnete ani příjemným občerstvením v hradní hospůdce.

Přístupová cesta k hradu je pohodlná, asfaltová, avšak pouze pro pěší a cyklisty.
Vstup se psy je povolen bez omezení.

U vstupu do zrekonstruované strážní věže si můžete zakoupit suvenýry, jako turistické známky, pohlednice hradu, magnetky, turistické vizitky a další, v přízemí věže můžete využít občerstvení.
Komentované prohlídky, stálé expozice

Zámek Bílovec

Zámek se nachází při jihovýchodním okraji obvodu vnitřního města, kde představuje nepřehlédnutelnou dominantu Bílovce. Byl vybudován na místě staršího šlechtického sídla v letech 1576–1595 Bernardem Pražmou z Bílkova. 

Od roku 1648 byli majiteli bíloveckého panství Sedlnitzští z Choltic. Vlastnili zámek až do roku 1945. Od roku 2010 prochází zámek postupnou obnovou. Zámek je přístupný veřejnosti. 

Otevírací doba zámecké expozice
1. 5. - 31. 10. (soboty a neděle) od 11.00 do 16.00 hodin

Image
Image
Chráněná oblast

Horní Poodří | Oderské vrchy

Většina území Oderska leží v Přírodním parku Oderské vrchy, který byl zřízen k ochraně krajinného. 

Tento přírodní park vznikl sloučením a rozšířením původních Přírodních parků „Horní Odra“, „Kletné“ a „Požaha“, které byly zřízeny jako oblasti klidu vyhláškou schválenou usnesením 16. plenárního zasedání Okresního národního výboru v Novém Jičíně dne 20.6.1980.

Historicko-vlastivědný spolek v Odrách (HVS) vznikl v roce 1994, v současnosti má 21 členů a jeho hlavním cílem je zájmová činnost v oblasti historie a vlastivědy Oderska včetně jejich propagace. Na jejich webu najdete nejeden zajímavý tip na výlet.
Sportovní a zábavné centrum

Hei Park Tošovice

HEIPARK Tošovice je areál plný zábavy, odpočinku a relaxace uprostřed nádherné přírody Oderských vrchů. Atraktivní místo vhodné pro rodiny s dětmi, školní výlety, firemní a soukromé akce.

HEIPARK rozběhl svůj provoz lyžováním v roce 2001 na první, uměle vytvořené sjezdovce v ČR. Z rodinného kopce v malé vesnici se během několika let vytvořilo oblíbené místo v Moravskoslezském kraji plné celoročních aktivit včetně ubytování a gastronomických služeb.
  • ODPOČINEK
  • RELAXACE
  • ZÁBAVA
  • ADRENALIN
Image